Установка для виготовлення бітумної емульсії працює по технології світового стандарту французької фірми «EMULBITUME»

Виробництво бітумної емульсії — складний фізико-хімічний процес, що вимагає спеціального устаткування і відповідної інфраструктури для його успішного використання. Особливо це стосується емульсій для поверхневих обробок, для «Сларрі Сіл» (мікроасфальта) і ін.

Сучасна установка, яка виробляє емульсію — це автоматизоване обладнання для виробництва емульсії з бітуму, де якість і кількість виготовленого продукту реєструють спеціальні датчики. Характеристики готової суміші сильно залежать від якості змішування і емульгування.

Стандартна установка з виробництва бітумної емульсії працює за принципом ретельного перемішування і подальшого емульгування бітумної і водної фази та складається з:

  • Виробничого блоку з колоїдної млином;
  • Дозуючих ліній бітумної і водної фази;
  • Електроніки і системи управління виробничим процесом;
  • Ємностей для зберігання готової емульсії;
  • Ємностей для короткострокового зберігання бітуму;
  • Малих ємностей для зберігання інших матеріалів;
  • Насосів, трубопроводів і т.д.

Процес приготування бітумної емульсії на установках періодичної дії здійснюється циклічним способом і передбачає наступні стадії:

  1. Прийом і підготовку бітуму: бітуму нагрівають до температури 136-148 ° С
  2. Приготування водного розчину емульгатора: в ємність відповідно до рецептури з витратних баків закачується вода, після чого в неї подається емульгатор, соляна кислота, 49% -ний розчин хлористого кальцію (стабілізатор), і вміст перемішується. Після перевірки водневого показника (рН = 1,8-3,0) розчин перекачується в дозуючі ємності, де при необхідності розбавляється водою до необхідної концентрації і підігрівається до розрахункової температури 35-45 ° С. В установці безперервної дії змішування вихідних компонентів водного розчину емульгатора відбувається в трубопроводі.
  3. Змішання бітуму і водної суміші в колоїдної млині: спочатку подають розчин емульгатора, потім водну суміш і бітум. Бітум і водний розчин, проходячи через колоїдну млин, утворюють бітумну емульсію, яка далі по трубопроводу направляється в ємності для зберігання. Після закінчення процесу система промивається водним розчином, який також прямує в ємність для зберігання. Температура готової емульсії, що виходить з млина, дорівнює 85-94 ° С.
процес виготовлення бітумної емульсії

Установка дозволяє випускати до 20 марок емульсії , в тому числі і емульсії для склеювання шарів асфальтобетону, також холодних мастик для виробництва асфальтобетону, що дозволяє проводити роботи по його укладанню в зимовий період.

Якість готової продукції, в більшій мірі, залежить від якості перемішування і однорідності отриманої суміші.