Компанія «Дорбуд» виготовляє всі види асфальтобетонних сумішей (крупнозернисті, дрібнозернисті, піщані, щільні і пористі суміші більш ніж по 20 складів для верхніх і нижніх шарів дорожнього одягу.  Всі асфальтобетонні суміші відповідають ДСТУ

При необхідності, можливе виготовлення сумішей за індивідуальною рецептурою відповідно до вимог замовника.

Залежно від ваших потреб і фінансових можливостей наші спеціалісти підберуть оптимальний склад асфальтобетонної суміши та проконсультують по всім питанням будівництва та ремонта доріг.

Зображення Повна назва Скорочена назва Сфера застосування
Асфальтобетонна суміш, дрібнозерниста, тип А, марки I щільного асфальтобетону   

АСГ.Др.Щ.А.НП.І.

для влаштування верхніх шарів покриттів при новому будівництві та капітальному ремонті доріг I і II категорій, вулиць з високою інтенсивністю руху автотранспорту, мостів, спусків, естакад
Асфальтобетонна суміш, дрібнозерниста,  тип Б, марки I щільного асфальтобетону  АСГ.Др.Щ.Б.НП.І. для влаштування верхніх шарів покриттів при новому будівництві та капітальному ремонті доріг I і II категорій, вулиць з високою інтенсивністю руху автотранспорту. 
Асфальтобетонна суміш, дрібнозерниста,  тип В, марки I щільного асфальтобетону   АСГ.Др.Щ.В.НП.І. для влаштування верхніх шарів покриттів при новому будівництві та капітальному ремонті доріг III категорій, вулиць, проїздів, майданчиків, пішохідних зон, автомобільних стоянок, всередені дворових доріг 
Асфальтобетонна суміш, піщана,  тип Г, марки I щільного асфальтобетону   АСГ.Пщ.Щ.Г.НП.І.  для влаштування верхніх шарів покриттів при новому будівництві та капітальному ремонті доріг III категорій, вулиць, проїздів, майданчиків, пішохідних зон, тротуарів
Асфальтобетонна суміш, крупнозерниста,  марки I щільного асфальтобетону  АСГ.Кр.Щ.А-Б.НП.І. для пристрою нижніх шарів покриттів і підстав при новому будівництві та капітальному ремонті доріг I і II категорій, вулиць, проїздів, майданчиків. 


Асфальт
— суміш бітумів з мінеральними матеріалами: гравієм і піском (щебенем або гравієм, піском і мінеральним порошком в штучному асфальті).

Застосовують для влаштування покриттів на автомобільних дорогах, як покрівельний, гідро- і електроізоляційний матеріал, для приготування замазок, клеїв, лаків і ін.

Асфальт найвищої якості використовується в живопису та при створенні літографій.

Природний асфальт — тверда легкоплавка маса чорного кольору з блискучим або тьмяним раковістим зламом.

Утворюється з важких фракцій нафти або їх залишків в результаті випаровування її легких складових і окислення під впливом гіпергенезу.

Зустрічається у вигляді пластових жильних покладів, а також просочених проникних пластів і озер в зонах природного виходу нафти на земну поверхню .

У давнину найбільшим джерелом асфальту служило Мертве море.

Ассірійці, фінікійці і єгиптяни широко використовували гідроізоляційні і зв’язуючі властивості асфальту при будівництві будівель і кораблів. Крім того, єгиптяни використовували його при муміфікації (саме слово «мумія» в перекладі з перської означало асфальт, або природну чорну смолу). Завдяки своїй високій чистоті використовується для створення мальовничих фарб і лаків.

Асфальт Піч-Лейк

У Республіці Тринідад і Тобаго широко відомим джерелом природного асфальту є бітумне озеро Піч-Лейк на південному заході острова Тринідад. Свідоцтва про давнє використання асфальту збереглися в легендах. Місцеві індіанці користувалися цим асфальтом для просочення своїх каное.

Асфальт виявився найбільш підходящим матеріалом для дорожнього покриття. Його шар рівніший, а значить, менш галасливий. Покриття з асфальтобетону легко ремонтується, миється і забирається, воно володіє необхідною шорсткістю і на ньому добре тримається будь-яка розмітка. По покладеному асфальтобетону можна відразу відкривати рух (на відміну від цементобетону, який набирає необхідну міцність тільки на 28-й день).

Історія застосування

Спочатку в XIX столітті вулиці міст мостилися камінням (бруківка). А зробити дорожній камінь, а потім його укласти, та так, щоб дорога вийшла гладкою — це сила-силенна часу і людської праці. До того ж — праці кваліфікованого, а значить — дорогого.

Перший, кому набридло трястися по мощеними каменем мостовим свого міста, став французький король Луї-Філіп I. Саме в його період правління асфальт був застосований для Королівського моста в Парижі, а потім в Ліоні.

У той час використовували природний асфальт, але з часом на такому покритті з’являлися тріщини

Ізраїльський вчений-розробник Макс Плітцер разом зі своїми колегами винайшов технологію щодо поліпшення властивостей асфальту.

Влітку 1839 року в Санкт-Петербурзі були покриті тротуари протягом 45,5 погонних сажень шириною 5 футів (97,08 × 1,52 м) і частина моста довжиною 8,5 і шириною 6,5 футів (2,59 × 1, 98 м) у дамби Тучкова моста.

У 1876 році Московська міська дума асигнувала 50 тисяч рублів на проведення експерименту по влаштуванню асфальтобетонного покриття: на Тверській вулиці побудували кілька ділянок з нового матеріалу.

Оцінивши на практиці досвід французів, американці вдосконалили розробки. У 1892 р в США індустріальним методом була побудована перша дорожня конструкція з бетону шириною 3м, а 12 років потому за допомогою гудронатора з вільним закінченням бітуму 29 км дороги.

Наступний ривок в технологіях стався на початку 1960 г. З цього моменту в Америці і Європі для виробництва асфальту стали використовувати бітум.

Асфальтобетонна суміш — суміш, що отримана змішуванням у нагрітому стані взятих у відповідних (раціональних) співвідношеннях щебеню чи гравію (або без них), природного і (або) штучного подрібненого піску, мінерального порошку та нафтового дорожнього бітуму.

Асфальтобетон — моноліт, який утворюється після охолодження до температури навколишнього середовища ущільненої асфальтобетонної суміші.

Область застосування різновидів асфальтобетону визначається кліматичними умовами району будівництва, конструкцією дорожнього одягу, категорією дороги.

Класифікація асфальтобетонних сумішей:

За температурою укладання та маркою бітуму, який використовується, асфальтобетонні суміші поділяються на класи:

— гарячі з в’язкими нафтовими дорожніми бітумами;

— теплі із застосуванням в’язких нафтових дорожніх бітумів зі спеціальними добавками (наприклад, енергозберігаючі), що знижують в’язкість бітуму при температурах змішування суміші та її ущільнення, що (та) відповідають вимогам цього стандарту для гарячих асфальтобетонних сумішей;

— холодні з рідкими нафтовими дорожніми бітумами.

За найбільшою крупністю мінеральних зерен гарячі суміші та асфальтобетони поділяються на види:

— крупнозернисті — з розміром зерен до 40 мм (Кр);

— дрібнозернисті — з розміром зерен до 20 мм (Др);

— піщані — з розміром зерен до 5 мм (Пщ).

Холодні асфальтобетонні суміші та асфальтобетони поділяються на види:

— дрібнозернисті — з розміром зерен до 20 мм (Др);

— піщані — з розміром зерен до 5 мм (Пщ).

За показником залишкової пористості асфальтобетони з гарячих сумішей поділяються на групи:

— щільні — із залишковою пористістю від 2 до 5 % (Щ);

— пористі — із залишковою пористістю від 5 до 10 % (П);

— високопористі — із залишковою пористістю від 10 до 15 % (ВП).

За вмістом щебеню і різновидом піску суміші і асфальтобетони поділяються на гранулометричні типи А, Б, В, Г, Д 

За характером гранулометрії асфальтобетони та асфальтобетонні суміші поділяються на два різновиди: з не переривчастим (НП) та переривчастим (ПР) складом.

Асфальт — це ідеальний матеріал для покриття доріг.

Переваги асфальтобетонного покриття доріг:

1) асфальтобетон швидко висихає, твердіє, набирає міцність і «дозволяє» відкривати рух практично відразу. Цементобетону для цього потрібно двадцять вісім днів;

2) він пластичний і здатен прогинатися, а не ламатися. Це дуже важливо при створенні злітних смуг, оскільки іноді вага літака може перевищувати 140 тонн;

3) практичний — він легко піддається ремонту, чудово тримає будь-яку розмітку дороги, добре миється і має потрібну жорсткість для зчеплення коліс з дорогою;

4) здатен витримувати велику жару і сильні холоди, не боячись перепадів температур;

5) можливість повторного використання;

6) відносно низька вартість;

7) рівність, бесшовность покріття.