Компанія «Дорбуд»  виробляє і пропонує вам купити щебенево-мастиковий асфальтобетон ЩМА-15 з доставкою або під самовивіз за цілком доступною ціною. Цей матеріал являє собою гарячу асфальтобетонну суміш, основою якої є каркас з щебінки. Порожні місця між великими частками щебеню заповнюються сумішшю мінерального порошку, бітуму та дробленого піску.

Зображення Назва Сфера застосування
Щебенево-мастичний асфальтобетон (ЩМА) для будівництва і капітального ремонту верхніх шарів дорожніх покриттів, для створення якісного та надійного асфальтування міських вулиць, площадок і площ, аеродромів і т.д. 

Основні переваги щебенево-мастичного асфальтобетону:

— набагато вища зсувостійкість при високих температурах експлуатації в порівнянні із звичайним асфальтобетоном;

— завдяки шорсткий текстурі поверхні підвищується коєфіціент зчеплення коліс з дорогою;

— висока зносостійкість, в тому числі до дії шипованих шин;

— водонепроникність;

— тріщиностійкість та довговічність дорожнього покриття збільшується до трьох разів завдяки стабільністі показників властивостей в часі.;

— зниження загального рівня шуму.


Щебенево-масти
чний асфальтобетон (ЩМА) – монолітний матеріал, що утворюється після ущільнення та оcтигання до температури довкілля щебенево-мастикової асфальтобетонної суміші.

Історія створення Щебеневого-мастичного асфальтобетону (ЩМА) сходить до другої половини 60-х років.

Внаслідок масового використання автомобілістами шипованих шин в зимовий період, дорожне полотно Німеччини стало струмко руйнуватися.

Спочатку проблеми вирішувалися шляхом заливки пошкоджених ділянок спеціальною мастикою з подальшим посипанням щебенем і ущільненням. Але ця технологія виявилася дорогою і низько продуктивною.

Що б впоратися з цим завданням вирішили виробництво суміші перенести на асфальтобетонний завод. Але в процесі доставки суміші із заводу на об’єкт асфальтирования- суміш розшаровувалася.

В результаті численних випробувань вдалося розв’язати цю проблему шляхом застосування стабілізуючої добавки на основі целюлозних волокон. У 1984 році в Німеччині був прийнятий перший стандарт на застосування ЩМА

Зараз ЩМА використовується як верхнє дорожнє покриття в аеропортах, на мостах і в річкових портах в таких країнах, як США, ЮАР, Китай, Норвегія, Фінляндія, Швеція, Франція, Німеччина і множині інших.

В Україні цей матеріал почали використовувати з 2002 року

В залежності від максимального розміру щебеню поділяють на такі види:

— ЩМА-40, ЩМАС-40 – з максимальним розміром мінеральних зерен 40 мм;

— ЩМА-20, ЩМАС-20 – з максимальним розміром мінеральних зерен 20 мм;

— ЩМА-15, ЩМАС-15 – з максимальним розміром мінеральних зерен 15 мм;

— ЩМА-10, ЩМАС-10 – з максимальним розміром мінеральних зерен 10 мм;

— ЩМА-5, ЩМАС-5 – з максимальним розміром мінеральних зерен 5 мм.

В останні роки в нашій країні все більше застосовується щебенево-мастиковий асфальтобетон (ЩМА) для влаштування верхніх шарів покриття дорожніх магістралей. Цей матеріал має специфічні експлуатаційні показники, а саме: довговічність шару, знижений рівень шуму, стійкість до утворення колії та ін.

Процес виробництва щебенево-мастичной асфальтобетонной суміші

В процесі виробництва щебенево-мастичного асфальтобетону відбувається перемішування щебеню, бітуму, мінеральної суміші і піску, отриманого з відсівань дроблення при високій температурі. Далі до суміші додають гранули з целюлози, просоченої бітумом, і стабілізуючи добавки, які рівномірно розподіляються по всьому об“єму щебенево-мастичної суміші.

Відмінності ЩМА від гарячих асфальтобетонних сумішей

ЩМА відрізняється від асфальтобетонних сумішей тим, що в ньому міститься більше щебеню (до 80% по масі) і бітуму (до 7,5% по масі). Стабілізірующая добавка дозволяє утримувати в матеріалі велике кількість бітуму.

Для ЩМА нормується як зерновий склад, так і вміст бітуму і стабілізуючої добавки.

ЩМА можна укладати шаром меншої товщини (3-6см), ніж гарячий асфальтобетон, таким чином знижується витрата суміші на 1 кв.м покриття.

Технологія ЩМА

Суміші ЩМА доставляють до місця укладання автосамоскидами. Для перешкоджанню охолодженню ЩМА до моменту використання, необхідно використовувати захисні термотенти.

Технологія укладання і ущільнення щебенево-мастичного асфальтобетону мало чим відрізняється від звичайного асфальтобетону. Використовуються звичайні катки і асфальтоукладальники.

Особливість технології ЩМА відрізняеться лише тим, що верхній шар ЩМА рекомендуеться виготовляти безпосередньо по усій ширині дороги.