Компанія «Дорбуд» на власній установці виготовляє і реалізує бітумні емульсії різного призначення. Завжди в наявності бітумна емульсія ЕК Ш 50, та ЕК Ш  60. 

Є можливість виготовити бітумну емульсію по вашому замовленню.

Скорочена назва бітумной емульсії Повна назва Сфера застосування
ЕК-Ш-50 емульсія бітумна дорожня катіонна немодифікована швидкорозпадна Підгрунтовка, ямковий ремонт традиційним способом
ЕК-Ш-60 емульсія бітумна дорожня катіонна немодифікована швидкорозпадна  Ямковий ремонт струмененвим способом
 ЕКМ-Ш-60 емульсія бітумна дорожня катіонна модифікована швидкорозпадна  Ямковий ремонт пошарового просочування
 ЕКМ-Ш-70  емульсія бітумна дорожня катіонна модифікована швидкорозпадна  Поверхнева обробка-висококонцентрована емульсія за технологією «Сларрі сил»


Переваги застосування бітумной емульсії дорожньої:

  • економія бітуму (до 30%), при підгрунтовці до 50%;
  • якісне поліпшення дорожнього покриття;
  • пожежна і екологічна безпека.
  • можливість обробки зволожених поверхонь і матеріалів;
  • відмінне зчеплення катионной емульсії з кам’яними матеріалами будь-яких порід унаслідок електрохімічних реакцій;
  • викокую технологічність робіт, так як по плинності емульсія близька до води, і тому вона розтікається по поверхні, заповнюючи усі пори і нерівності;
  • технологія виробництва бітумних емульсій дозволяє варіювати її качесітвеннимі показниками, необхідними для кожного окремого виду робіт;
  • використання бітумних емульсій при температурах від 30 ° С, і 70 ° С, робить її застосування безпечним.
  • підвищення продуктивності праці;

Що таке бітумна емульсія дорожня?

Емульсія це дисперсна система, що складається з мікроскопічних крапель рідини, розподілених в іншій рідині.

Емульсія бітумна дорожна це малов’язка рідина темно-коричневого кольору, отримана диспергированием бітуму в водному розчині емульгатора.

При виконанні робіт з укладання асфальтобетонних сумішей виникає необхідність забезпечення їх зчеплення з нижчого рівня шарами. У світовій практиці для вирішення цього завдання використовується бітумна емульсія

При температурі довкілля бітум- тверда речовина.

Щоб перемішати бітум з кам’яним матеріалом, його необхідно перевести в рідкий стан. Перевести бітум в рідкий стан можна двома шляхами:
1) нагріву
2) емульгування.

У бітумній емульсії найдрібніші частки бітуму знаходяться в зваженому стані у воді. Вміст твердої речовини, тобто бітуму, в емульсії складає до 70%. При цьому в’язкість емульсії близька до в’язкості основної фази, тобто води, і, таким чином, є рідиною при кімнатній температурі.

За допомогою спеціальних добавок — емульгаторів, забезпечується cтабільність емульсії . Добавки не дають часткам бітуму з’єднуватися, що і забезпечує зважений стан часток бітуму або стабільність емульсії.

Як виробляють емульсію?

Принцип приготування емульсії полягає в перемішуванні гарячого бітуму, води, розчину емульгатора, а також деяких інших добавок, які надають емульсіям необхідні властивості. Процес перемішування відбувається в колоїдному млині, який є основним вузлом емульсивної установки.

Що таке катіонна і аніонна бітумна емульсія?

За типом заряду емульгаторів емульсії підрозділяються на:
— катіонні (ЕК), які утворюють позитивно заряджені органічні іони,
— аніонні (ЕА) з негативно зарядженими іонами, — неиногенные.

Бітумна емульсія катіонна та аніонна

Основна відмінність катіонної емульсії від аніонної полягає в тому, вона має більш високу адгезію до поверхні кам’яних матеріалів — граніти, кварцит , так і до лужних — базальт, вапняк, габбро і інші .
Тому при проведенні дорожніх робіт в цілях забезпечення хорошої адгезії перевага віддається катіонним бітумним емульсіям.
Що потрібно знати про швидкість розпаду емульсій?

Емульсії досить стійкі в обсязі, але мають високу чутливість при зіткненні з поверхнею різних матеріалів. При нанесенні на поверхню або при змішуванні з кам’яними матеріалами емульсія розпадається на складові частини — бітум і воду.

Бітумні емульсії по швидкості розпаду поділяються на:

— швидкорозпадні погано змішуються з пористими або дуже щільними мінералами і розпад емульсії відбувається через 15-39 хвилин після нанесення. Цей клас емульсій застосовується на розливних технологіях нанесення : при ямковому ремонті, для підгрунтовування і поверхневої обробки.( ЕК Ш)
— середньорозпадні абсолютно не змішуються з щільними зернистими матеріалами і добре змішуються з пористими сумішами. Період розпаду складає час від півгодини до години з моменту контакту. Сфера застосування : поверхнева обробка покриттів з литого мікроасфальту, приготування емульсивно-мінеральних сумішей для ямкового ремонту, пористих щебеневих сумішей і чорного щебеня.
— повільнорозпадні емульсії катіонного типу змішуються з усіма типами матеріалів (пористими і щільними), а також, взаємодію з малоактивними мінералами. Розпад відбувається довше за годину — до діб внаслідок природного випару води. Застосовуються для зміцнення грунтів і приготування земляних сумішей, для приготування холодного і регенерованого асфальтобетону, щільних емульсивно-мінеральних сумішей для облаштування покриттів і шарів зносу, литого холодного асфальтобетону.

Розпад бітумной емульсії

Де використовують емульсії бітумні дорожні?

Призначення бітумної емульсії обумовлено її властивостями. Вона легко наноситься на різні поверхні, глибоко проникаючи в пори матеріалів, добре змішується з мінеральними матеріалами, міцно зв’язуючи їх між собою.

Підгрунтовування основи при будівництві автомобільних доріг; — Облаштування шарів дорожнього одягу способом просочення і поверхневої обробки; — Облаштування тонкошарових шорстких шарів зносу; — У складі емульсивно-мінеральної суміші при ямковому ремонті.
1) підгрунтовування дорожніх основ і покриттів перед подальшим асфальтуванням
2) поверхнева гідроізолююча обробка дорожніх покриттів
3) Облаштування поверхневої обробки
4) Облаштування шарів дорожнього одягу способом просочення
5) Приготування чорного щебеня і пористих щебеневих сумішей
6) Укріплення грунтів верхньої частини земляного полотна
5) Приготування щільних емульсивно-мінеральних сумішей для поверхневої обробки асфальтових покриттів і створення захисних шарів зносу,
6) холодні регенеровані асфальтобетонні суміші для холодного ресайклинга

Який склад бітумной емульсії?

Звичайна кількість бітуму в емульсії складає від 30 до 80% по масі.
Вода — міститься в емульсії у кількості 15-70% по масі. Вона повинна мати необхідну жорсткість і не містити механічних домішок.
Емульгатор— входить до складу бітумної емульсії в невеликій кількості — від 0,15 до 3% по масі. По суті він є катионо- або аніоноактивні поверхнево-активні речовини.
Стабілізатор у кількості 0,05%-0, 5% по масі.
Кислоти для підвищення стабільності матеріалу.
Розчинник— (у кількості 0,5-3% по масі) потрібний для підвищення клейкості плівки, що утворюється при розпаді.
Разжижители— від 5 до 30% по масі.вводяться з метою підвищення пенетрації до необхідного значення.
Склад бітумної емульсії має досить широкі межі, в яких може варіюватися кількість компонентів, що вводяться. Це обумовлено необхідністю коригування властивостей бітумної емульсії залежно від конкретних умов, в яких здійснюється виконання дорожно-будівельних робіт.

Яка питома вага бітумної емульсії, яка вага літра бітумної емульсії?

В середньому питома вага емульсії бітумною складає 1,05 кг/дм3, 1,05 тонн/м3, 1050кг/м3, 1,05 кг/л

Цікавий факт.

Перший патент на бітумну емульсію був отриманий в 1922 році і його автором став Хью Алан Маккей.