На виробничої базі ТОВ «Дорбуд», розташованої в межах міста Дніпро, є два асфальтобетонні заводи (АБЗ). АБЗ цикличного типа виробництва іспанської фірми «INTRAME», продуктивністю 160-180 тонн/год з використанням одночасно 5-ти фракцій кубовидного щебеня та асфальтобетонний завод німецької фірми «Teltomat», продуктивністю 60 — 100 т/час для виробництва гарячої асфальтобетонної суміші.

У загальному випадку, повноцінна робота АБЗ можлива при наявності широкого спектру обладнання, техніки і пристосувань:

 • Асфальтозмішувальна установка.
 • Приймачі твердих витратних матеріалів для їх подачі в асфальтозмішувальних установок.
 • Приймачі бітуму, з його підігрівом і подачею в змішувальну установку.
 • Приймачі активних речовин, з метою їх підігріву і подачі в змішувальний бункер.
 • Обладнання для операцій з готовою асфальтної сумішшю.

 

Основне технологічне обладнання АБЗ
 1. Бункерні дозатори.
 2. Конвеєрна стрічка.
 3. Конвеєрна стрічка.
 4. Сушильний барабан.
 5. Елеваторна вежа.
 6. Змішувальна ємність (міксер).
 7. Бункер для збору.
 8. Елеватор для мінеральних матеріалів.
 9. Силос для мінеральних матеріалів.
 10. Фільтрувальний силос.
 11. Вентиляційна установка.
 12. Місце для зберігання бітуму.
 13. Підігрівач для масла.
 14. Конвеєрна стрічка.
 15.  Операторський пульт.

Цикл виробництва асфальта

1. Фронтальний навантажувач завантажує заздалегідь привезений щебінь різних фракцій в бункери складу інертних матеріалів.

2. За допомогою дозатора із застосуванням конвеєрних стрічок відміряється заздалегідь запрограмоване оператором кількість матеріалу і подається на складальний стрічковий конвеєр.

3. Стрічковий конвеєр доставляє матеріал в сушильний барабан.

4. Потрапивши в сушильний барабан, матеріал піддається нагріванню. Рівномірність нагрівання досягається завдяки обертанню барабана і матеріалу разом з ним. Температура матеріалів на виході може бути встановлена між 160-200 градусів.

5. Після закінчення просушування матеріал вивантажується в елеватор гарячих матеріалів, який піднімає їх на самий верх і подає їх в вібросито. Вібраційне сито (вібраційний гуркіт) розділяє прогріті і просушені кам’яні матеріали на 4 фракції, які потім потрапляють в бункер гарячих матеріалів. У разі, якщо будь-яка із секцій накопичувача переповнюється, надлишки даної фракції по трубопроводу скидаються вниз.

6. З відсіків бункера гарячих матеріалів, відсортовані фракції в заданих пропорціях дозуються в міксер. Крім кам’яних матеріалів в міксер також подаються порошкові добавки (наповнювачі) і розігрітий бітум. Насос закачує його по трубах в дозувальний бак.

Бітум в цистерні обов’язково повинен постійно підігріватися.

Коли всі компоненти надійшли в міксер, відбувається їх змішування до отримання однорідної маси.

7. Після перемішування, відкриваються розвантажувальні затвори міксера з пневматичним приводом і готова асфальтобетонна суміш висипається прямо в кузов самоскида.

  Асфальтобетонний завод

Система управління заводом забезпечує майже повністю автоматизоване виробництво, в той же час залишаючись простою і логічною.

На моніторі в режимі реального часу на схемі відображаються всі процеси виробництва, що відбуваються в даний момент, а також видаються сигнали попередження про помилки і неполадки.

Асфальтобетонні заводи повністю контролюються двома промисловими комп’ютерами. Другий комп’ютер може працювати як в паралельному режимі, підстраховуючи перший комп’ютер, так і в індивідуальному режимі, наприклад для підготовки нових «рецептів» змішування або роздруківки звітів або іншої документації.